Haber

IBAN Papara hesaplarına ulaştı

IBAN Papara hesaplarına ulaştı

 

Papara kullanıcıları, Papara IBAN’ları ile 7/24 FAST üzerinden anında para transferi yapabilecek ve Papara IBAN’larını Kolay Adres ile eşleştirebilecek. Ayrıca Papara’dan Kolay Adres’e saniyeler içinde para transferi yapılabilecek. 

 

İSTANBUL — Finansal teknoloji şirketi Papara, FAST entegrasyonunu tamamladı. Bu gelişmeyle birlikte her Papara hesabına IBAN tanımlandı. Uzun süredir bu özelliği bekleyen Papara kullanıcıları, Papara IBAN’ları ile 7/24 FAST üzerinden anında para transferi alabilecek ve Papara IBAN’larına Kolay Adres tanımlayabilecek.

 

20 bin TL’nin altındaki fiyatların bankadan bankaya anında aktarılmasını sağlayan Anında ve Kalıcı Fon Transferi (FAST) ödeme sistemini 2021 yılında devreye alan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bir miktar elektronik para ve Ödeme kuruluşları 2022 sonlarında FAST sistemine dahil olacak. Papara, Şubat 2023’te FAST’a dahil oldu.

 

FAST ile 7/24 anında para transferi yapılabilmektedir..

Papara kullanıcıları uygulamayı açtıklarında Papara numaralarının hemen altında Papara IBAN’larını görebiliyorlar. Papara kullanıcıları, Papara hesaplarına IBAN tanımlayarak 7/24 IBAN’lı diğer tüm hesaplarından, diğer tüm hesaplarından Papara hesaplarına saniyeler içerisinde anında para aktarabilecek.

 

Papara’dan Kolay Adres’e 7/24 transfer 

Papara kullanıcıları telefon numarası, e-posta adresi, kimlik numarası, vergi kimlik numarası, pasaport numarası gibi bilgilerden herhangi birine 7/24 anında para transferi gerçekleştirebilmektedir. Üstelik Kolay Adres’e dilediğiniz miktarda para aktarabilirsiniz, üstelik 20 bin TL  FAST ile aşağıdaki fiyatlar, hesabın hangi bankada olduğuna bakılmaksızın anında alıcının hesabına aktarılır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu